Til hovedinnhold
Bli medlem

Meny

Nyhetsbrev Juni 2026

Gerd Eva Volden, leder pensjonist- og uføreutvalget
Gerd Eva Volden, leder pensjonist- og uføreutvalget (Foto: Werner Juvik)

Kjære alle medlemmene våre

I år ble det planlagte landsmøtet i Pensjonistforbundet utsatt til august, etter at streik på hotellet gjorde det umulig å gjennomføre arrangementet som planlagt. Landsmøtet er en viktig arena der sentrale spørsmål diskuteres og viktige beslutninger tas, og utsettelsen innebar derfor både praktiske og organisatoriske utfordringer. Samtidig ga det også en mulighet til å bruke tiden godt til forberedelser, innspill og mobilisering frem mot samlingen senere på sommeren. Forventningene er derfor store til landsmøtet i august, der delegater fra hele landet igjen kan møtes for å diskutere viktige saker og legge føringer for det videre arbeidet.

Vi går nå inn i en lys og forhåpentligvis roligere sommerperiode. Etter en aktiv tid med mye arbeid og viktige saker på dagsorden, er det viktig å finne rom for hvile, avkobling og gode opplevelser. Sommeren gir oss en anledning til å hente ny energi, være sammen med familie og venner, og kanskje nyte lange dager ute i naturen eller rolige stunder hjemme.

Jeg vil benytte anledningen til å ønske alle medlemmer og tillitsvalgte en riktig god sommer – med tid til både hvile, gode opplevelser og fellesskap. Takk for innsatsen dere legger ned gjennom året, og for det viktige arbeidet dere gjør for å styrke fellesskapet og ivareta rettighetene til pensjonister og uføre. Vi ser frem til å ta opp arbeidet igjen med ny energi, fortsatt engasjement og friske ideer når høsten kommer.

God sommer!

 

Med vennlig hilsen

Leder for pensjonist og uføreutvalget
Gerd Eva Volden

Hei, jeg er Fagforbundets chatbot. Hva kan jeg hjelpe med?